חפש לפי תאריך

יולי 2018
א ב ג ד ה ו ש
« מרץ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

מאמרים נוספים

Monthly Archives: יולי 2018

טיפולים ברפואה הסינית לגיל השלישי

אנשים שמגיעים לגיל השלישי, בודאי כבר עברו מגוון רחב של טיפולים שונים בחייהם. הרפואה המערבית מוצאת פתרונות למגוון רחב של בעיות במהלך החיים, אבל כשמגיעים לגיל השלישי, הגוף מתחיל להיות קצת יותר חלש ולפעמים אין סיבה ברורה. כאבי פרקים או כאבי גב מתחילים להופיע אצל מרבית האוכלוסיה בגיל השלישי ותרופות לא תמיד מצליחות לפתור את המצב כמו שצריך. אפילו ניתוחים לא יכולים לטפל בבעיות כרוניות שאין להן מרפא. הדרך הטובה ביותר לבצע טיפול "עשרת אלפים" לגוף היא באמצעות הרפואה הסינית – הלא היא הרפואה האלטרנטיבית.

טיפול משורש הבעיה

היתרון החשוב ברפואה הסינית היא שהיא לא מטפלת בבעיות נקודתיות בלבד. ההסתכלות ברפואה הסינית על בעיות רפואיות אצל אנשים רבים היא יותר לעומק ולשורש הבעיה. כשאדם מגיע למרפאה ומדווח על כאבי ראש למשל, במקרים רבים הבעיה היא לאו דווקא במקום בו כואב, וכדורים לא 'מעלימים' את הכאב לזמן מה אך לא ממגרים את הבעיה. ברפואה הסינית המטפל או המטפלת יבדקו עם המטופל למה זה קורה. לאחר שאלת השאלות המתאימות ובחינה של הגוף יהיה ניתן למצוא הסברים אפשריים לכאבים אלו. לעתים מדובר בבעיה של תזונה והמטפל ימליץ על שינוי תזונתי שיעזור לגוף להתמודד עם הכאבים בצורה חכמה יותר. לעתים אפשר להשתמש בטיפולים השונים ברפואה הסינית, טיפולים עם היסטוריה עתירה של אלפי שנים והצלחות מפתיעות.

דיקור סיני

אחד מהטיפולים הפופולריים ברפואה הסינית, מלבד תזונה ועשבי מרפא, הוא הדיקור הסיני. דיקור סיני, שנקרא גם אקופונקטורה, הוא טיפול באמצעות סיכון מיוחדות במקומות מסוימים בגוף שעל פי מחקר וניסיון הוכחו רבות שהנקודות הנ"ל משפיעות על איזורים רבים בגוף. דיקור סיני בגב או דיקור סיני ברגליים ובידיים הם טיפולים נפוצים.

אנשים רבים מהגיל השלישי מגיעים לטיפולים על מנת לטפל בבעיות רבות מהם הם סובלים. בעיות אלו נפוצות מאוד בקרב בני גילם. בין הבעיות:

  • כאבי גב
  • כאבי פרקים
  • כאבי ראש
  • בעיות שינה
  • עייפות
  • חולשה
  • לחץ דם
  • עודף שומנים
  • ועוד…

כפי שאמרנו לעיל, הטיפול הסיני לא פועל רק על מנת לשפר בעיות נקודתיות, אלא לפעמים הוא מטפל בדברים שכלל לא היינו מודעים אליהם. היתרון הנוסף של הרפואה הסינית על פני המערבית היא שבניגוד למה שעושים בקופות החולים, שם הם פועלים על קווים מאוד ברורים, פה המטפלים פועלים בדיוק לפי הצרכים שלכם. 2 אנשים יכולים לבוא עם אותה בעיה, אבל הפיתרון יהיה אחר מכיוון שמתאימים את הטיפול למטופל, ולכל מטופל דרך חיים אחרת, גוף אחר ועוד…

חשוב להבין. אין זה אומר שהרפואה הסינית עובדת במנותק לחלוטין מהרפואה המערבית. במקרים רבים מטפלים ברפואה הסינית מבינים את חיוניות הרפואה המערבית ואף ממליצים על טיפולים מסוימים שיכולים להועיל גם אם הינם קשורים לרפואה הטבעית. פשוט ברפואה הסינית מביאים מימד נוסף לגוף שלכם שיעזור לכם להתמודד עם דברים שמעולם לא הצלחתם להתגבר עליהם ברפואה המערבית.